کراس فیت

کراس فیت چیست؟

قبل ازپرداختن به اینکه کراس فیت چیست؟ و اینکه مزایا و معایبی دارد؟ و آیا اینکه برای بانوان مضر است یا خیر؟ بهتر است ابتدا کمی درباره تاریخچه و خود کراس فیت صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

کراس فیت (Cross Fit)

این رشته ورزشی توسط گرک گلسمن و لورن جنای طراحی شد. این دو در سال 1990 میلادی یک باشگاه ورزشی با نام کراس فیت تاسیس کردند و شروع به گسترش این رشته ورزش نمودند. کم کم کراس فیت در امریکا و سپس در کل دنیا نزد ورزشکاران از جایگاه مناسبی برخوردار شد.

هم اکنون در کشور ما نیز این رشته ورزشی برای آقایان و بانوان در بسیاری از باشگاه های ورزشی انجام میشود. باشگاه بانوان سینرژی نیز با بهرهگیری از مربیان برتر و با دانش روز اقدام به برگزاری دوره های کراس فیت برای بانوان کرده است، جهت ثبت نام و اطلاع از نحوه برگزاری دوره ها میتوانید با شماره 09058102782 تماس حاصل نمایید.

رشته ورزشی کراس فیت چیست؟

این رشته ورزشی ترکیبی از از رشته ای ژیمناستیک، وزنه برداری، تمرینات اینتروال با شدت بالا، تمرینات هوازی، تمرینات سرعت و استقامت میباشد. کراس فیت یک ورزش همه جانبه میباشد که هدف از خلق و انجام آن افزایش استقامت، انعطاف پذیری، سرعت، هماهنگی و تعادل بدن و اعصاب و عضله میباشد.

 

حالا که با ورزش کراس فیت آشنا شدید بهتر است درباره مزایا این ورزش صحبت کنیم.

مزایای تمرینات کراس فیت

تقویت بدن:

اگر به دنبال یک بدن قوی هستید که بتوانید کار های روزمره خود را به راحتی انجام دهید. میتوانید از کراس فیت استفاده نمایید. بخشی از تمرینات کراس فیت مربوط به تقویت قدرت بدنی میباشد. البته به این نکته توجه کنید این تمرینات قدرتی باعث حجیم شدن عضلات نمیشود.

تناسب اندام

کراس فیت یک رشته ورزشی چند جانبه از قبیل تمرینات قدرتی، هوازی، استقامت میباشد. تمامی این تمرینات کنار هم باعث تناسب اندام شما میشوند.

افزایش انعطاف پذیری بدن

در این رشته به علت استفاده از تمرینات کششی و تعادلی و تمرینان ساده و آرام شما به مرور دارای یک بدن کاملا منعطف با استقامت بالا خواهید بود . شما با داشتن یک برنامه مناسب و زیر نظر یک مربی حرفه ایی میتوانید به یک بدن منعطف با استقامت بالا برسید. ما در باشگاه بانوان سینرژی با بهره گیری از مربیان حرفه ایی در زمینه کراس فیت آماده ارئه خدمات ورزشی به شما دوستان گرامی هستیم.

تنوع در تمرینات کراس فیت

شلید بتوان مهمترین مزیت رشته ورزشی کراس فیت را تنوع در انجام تمرینات دانست. این امر خود باعث ایجاد هیچان و علاقه برای ورزکار میشود. شما میتوانید تمرینات چندین رشته ورزشی را در یک ورزش و در یک روز انجام دهید.

نکته بسیار مهم در مورد استفاده از تمرینات کراس فیت داشتن یک مربی و برنامه استاندارد است. زیرا همانقدر که کراس فیت میتواند به شما در داشتن بدن با تناسب اندام کمک کند ممکن است باعث ایجاد آسیب های جدی در شما شود.

 

آیا کراس فیت برای بانوان مناسب است؟

در رشته ورزشی کراس فیت بانوان هم میتوانند همانند آقایان به انجام حرکات این رشته ورزشی بپردازند و از انجام آن لذت ببرند. کراس فیت یکی از ورزش های مناسب برای بانوان میباشد زیرا شرایط روحی و جسمانی بانوان را افزایش میدهد.

پیشنهاد ما برای شما بانوان قبل از اقدام به ثبت نام در کلاس و دوره ای کراس فیت مشاوره با مربیان و افراد با تجربه در این زمینه میباشد. برای همین امر میتوانید با متخصصان ما در باشگاه بانوان سینرژی با شماره 09058102782 تماس بگیرید و نظرات آنها و نحوه برگزاری و ثبت نام در دوره اطلاع پیدا کنید.